Kombi Servisi. Tüm marka ve model kombiler 2 yıl garantili tamir hizmeti.

Dış Cepheden Yağmur Suyunun Girmesi

Dış Cepheden Yağmur Suyunun Girmesi

SorularCategory: Kombi ArızalarıDış Cepheden Yağmur Suyunun Girmesi
d66fc1785d0a3f0c09063f5b9526e19aAyşen Mutlu asked 4 sene ago
Merhaba ,
2 YIL ÖNce aldığımız sıfır dairemiz 2 .kattadır .Yağmur çok yağdığında salonun fransız balkonunun üzerindeki duvardan su alıyor .Oda da pencerenin altındaki duvar ve sürügelik ksımları su alıyor .Üzerimizde dubleks daire var ancak boş hiç kullanılmadı orada bir sorun görünmüyor .evi aldığımız kişiye durumu bildirdik gelip cam köşelerine ve dış cepha ile birleşen yerlere silikon çektiler .Sorunun dış cepheden kaynaklandığını söylediler ancak hala su alıyor sorun nasıl çözülebilir ?Ne yapabiliriz.
Çatından gelen pimaş borusuda yok orada tamamen duvara vuran yağmur suyu içeri sızıyor .Ne yapacağımızı bilemedik .

1 Answers
39f5e3cd8d21b8f45359aafdae30dedfadmin Staff answered 4 sene ago

Merhaba Ayşen Hanım;
Bahsettiğiniz sorun üç sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bunlardan ilki size söylenildiği gibi dış cephe yalıtımından kaynaklanabilir. Dış cephe yalıtımları farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca dış cephede bazı noktalarda boşluk kalmışsa ve yağmurun açısına bağlı olarak duvar su alıyor olabilir.
İkinci bir ihtimal ise; üst katın teras balkonunda fayanslardan kaynaklanmasıdır. Fayans aralarındaki derz dolgu yetersizse yağmur yağdığında, yağmur suyu fayans aralarından betona geçer sizin dairenin dış duvarına denk gelen noktasında kendini gösterebilir.
Son olarak, üst kattaki teras balkonunun gider borularında kırılma yada hatalı montaj söz konusu olabilir. Üst dairenin kullanılmaması durumu değiştirmez çünkü yağmur yağdığında yağmur suyu terasın balkonunda bulunan gider borusuna girer ve eğer gider borusunda sorun varsa boru içinde su betona akarak sorun meydana gelir. Kesin konuşabilmek için dış cephenin yalıtımı kontrol edildikten sonra üst katın fayansları ve atık su borusu kontrol edilmelidir.