Kombi Servisi. Tüm marka ve model kombiler 2 yıl garantili tamir hizmeti.

Parke Altından Logar Suyu Gelmesi

Parke Altından Logar Suyu Gelmesi

SorularCategory: Kombi ArızalarıParke Altından Logar Suyu Gelmesi
d66fc1785d0a3f0c09063f5b9526e19aMurat Kahraman asked 3 sene ago
İyi günler . Ewim bodrum kati. Bahçe tarafina bakan odamin duvarlarindan nemlenme başlayarak parkelerin altina su doldu ve binanin merdiven altindan hergun 2 kova su atiyorum. İski kanalizasyon suyu olduğunu tespit etti . Kanallari yeniledi fakat su kkesilmedi . Çevre binalardan boyali su döktuk fakat sonuç alamadik. Tesisatçı arkadaşlar logar suyu olduğu icin kamera sistemi kullanamiyorlar. Sizin bu konuda fikriniz nedir bana yardimci olabilirmisiniz

1 Answers
39f5e3cd8d21b8f45359aafdae30dedfadmin Staff answered 3 sene ago
Evinizde parke altından rögar suyu gelmesi, binanın atık su tesisatından kaynaklanabileceği gibi komşu binaların rögar sisteminden de kaynaklanabilir. Sorununuzun çözümü için;
1 – Öncelikle binanızın atık su tesisatı ve logar boruları kameralı görüntüleme cihazı ile incelenmelidir. Bu sayede parke altından çıkan logar suyunun binanın tesisatından mı kaynaklandığı belirlenebilir.
2 – Eğer oturduğunuz binanın pis su borularında veya logar borularında bir sorun yoksa komşu binaların logar boruları kameralı cihaz ile kontrol edilmelidir.
3 – Tüm bu çalışmalar sonucunda sorunun sebebi belirlenemezse bile, binanın zeminde en uygun yere bir kuyu açılır. Nereden geldiği belirlenemeyen suyun bu kuyuya dolması sağlanır. Ardından dalgıç pompa yardımı ile kuyu dolduğunda su tahliye edilir. Dalgıç pompa otomatik olduğu kuyu dolduğunda otomatik olarak suyu tahliye eder.
Ayrıca çağırdığınız tesisatçı, “logar suyu olduğu için kamera kullanılmaz” demiş ancak bu tür sorunların çözümü için kamera kullanılmaktadır. Atık su borularında veya logar borularında meydana gelen sorunlar kameralı görüntüleme cihazı ile belirlenebilir.